Операційна система Android може стати платною

Сьогодні Google побила черговий рекорд, але тільки по штрафах. Єврокомісія заявила, що компанія повинна виплатити $4,3 млрд за зловживання своєю домінуючою позицією на ринку.

В Google довго не змусили себе чекати і оголосили, що Android з великою ймовірністю може стати платною операційною системою. Головний виконавчий директор Google, Сундар Пічаї, привів безліч аргументів на захист компанії.

Одним з головних аргументів стало те, що Android розроблена в Google, і компанія має право встановлювати на неї власні додатки. Причому користувач знову-таки не обмежений, і може ставити свої програми.

Якщо виробники смартфонів і мобільні оператори не зможуть встановлювати наші програми на широкий модельний ряд своїх пристроїв, це порушить баланс екосистеми Android.

Далі Пічаї натякнув, що велика частина доходу припадала на внутрішню рекламу Google. І якщо заборонити компанії ставити власні додатки, то вона почне сильно втрачати дохід.

І для поповнення коштів доведеться брати з виробників плату за використання технологій Google. А якщо Android стане платним, то і ціни на смартфони теж різко зростуть.

Джерело інформації: theverge