Wi-Fi Alliance оголосив про запуск нового стандарту захисту WPA3

З 2004 року Wi-Fi пристрої по всьому світу використовують один і той самий протокол безпеки, відомий як WPA2. 14 років – вкрай довгий період часу для технологій в сучасному світі, тому виникла необхідність в оновленому і більш захищеному протоколі. Wi-Fi Alliance повідомив про початок сертифікації продуктів, що підтримують WPA3 – новий протокол захисту бездротових мереж.

WPA3 надає ряд додаткових механізмів захисту для пристроїв, підключених до Wi-Fi-мережі. Зловмисникам тепер буде набагато складніше дізнатися пароль шляхом звичайного підбору, а інше поліпшення сильно обмежує кількість інформації, яку можна перехопити при отриманні пароля. При цьому процес аутентифікації кінцевого користувача ніяким чином не змінився. Ви просто вводите пароль мережі та починаєте користуватися.

Wi-Fi Alliance очікує масштабного поширення WPA3 протягом наступного року. На даний момент WPA3 не є вимогою для нових продуктів, але з приходом і збільшенням популярності наступного покоління стандарту бездротових мереж (802.11ax) наявність підтримки протоколу WPA3 буде необхідна для Wi-Fi сертифікації. Хоча WPA2 скоро відсвяткує своє п’ятнадцятиріччя, протягом усіх цих років протокол поліпшувався і отримував патчі. Розробники закривали дірки безпеки, які час від часу спливали на поверхню, і точно така ж доля чекає WPA3.

На додаток до анонсу WPA3, Wi-Fi Alliance представив нову опціональну функцію Easy Connect. Вона спрощує процес підключення розумних пристроїв до вашого роутеру, що може бути не зовсім простим завданням через відсутність екранів або кнопок на смарт-девайсах. Якщо роутер і ґаджет підтримує Easy Connect, користувач зможе відсканувати QR-код на смартфоні для автоматичної відправки відомостей про Wi-Fi-мережу на кінцевий пристрій.

Багато компаній вже повідомили про свої наміри підтримки прискореного поширення стандарту WPA3. Qualcomm вже робить процесори для смартфонів і планшетів, що підтримують 802.11ax і WPA3.

Джерело інформації: wi-fi