Apple та Microsoft спільно розробили стандарт для дисплеїв Брайля

На початку цього місяця на форумі USB Implementers Apple, Microsoft та інші технологічні компанії анонсували новий HID (Human Interface Device) стандарт для екранів Брайля. Створення єдиного стандарту для подібних пристроїв полегшить виробникам випуск екранів для незрячих користувачів, а розробникам програмного забезпечення не треба буде писати окремий софт для їх роботи. Екрани, побудовані з використанням нового стандарту, будуть працювати за принципом plug-and-play і не вимагатимуть спеціальних драйверів.

Як повідомляє Microsoft, згідно із заявами ВООЗ, в світі налічується чверть мільярда людей з розладами зору. Шрифт Брайля є ключовим методом, використовуваним для навчання, роботи і розваги незрячих людей. HID-стандарт дозволить легко інтегрувати екрани Брайля в різні пристрої, завдяки чому вони стануть легким у використанні інструментом в будинку, в школі, на роботі або в дорозі.

Нагадаємо, що не так давно Microsoft взяла участь в розробці схожого HID-стандарту для трекерів положення очей користувачів. Створення допоміжних систем для користувачів з фізичними обмеженнями за останнім часом стало одним з векторів розвитку Microsoft. Компанія приділяє дуже багато уваги цьому питанню, внаслідок чого на ринку з’являються рішення, що спрощують непрості завдання для різного роду користувачів.