Windows 10 оптимізують для бюджетних планшетів та комп’ютерів

Наступне велике оновлення Windows 10 під кодовою назвою Redstone 5 включатиме “полегшену” версію операційної системи, призначену для недорогих ноутбуків і планшетів з малим об’ємом пам’яті – не більше 16 гігабайт. Згадки про Windows “на дієті” були знайдені в останній тестовій збірці ОС (17650).

Кілька скріншотів Windows 10 Lean розмістив користувач твіттера Lucan. За його словами, встановлена ​​з нуля, 64-розрядна версія “десятки” займає як мінімум на 2 ГБ менше звичайної.

Інформацію про існування Lean також підтвердило авторитетне видання The Verge. Ресурс повідомив, що розробники намагаються по максимуму урізати функції і видалити компоненти, які не потрібні малопродуктивним ПК. Lean-версія, наприклад, позбавлена редактора реєстру (regedit), браузера Internet Explorer (його місце давно зайняв Edge) і інших застарілих додатків.

Одне із завдань Microsoft – зробити так, щоб на недорогих пристроях залишався вільний простір, необхідний для встановлення оновлень Windows Update. На апаратах з пам’яттю до 16 ГБ, як правило, місця завжди залишається дуже мало.

Очікується, що більше про Windows 10 Lean буде розказано на конференції Microsoft Build, яка стартує на початку травня.

Джерело інформації: theverge