Qualcomm представила лінійку процесорів для розумних камер

Qualcomm представила нову лінійку кастомних процесорів, орієнтованих на розумні камери. Серія отримала назву Vision Intelligence Platform і з її допомогою виробники зможуть оснастити свої продукти штучним інтелектом, можливістю обробки зображення в екстремально складних умовах освітлення, стабілізацією, «комп’ютерним зором» і іншими сучасними функціями. Для цього їм не доведеться використовувати попередні мобільні чіпи, завдяки чому результат буде набагато кращим тих, що ми бачили раніше.

Процесори можуть використовуватися в будь-якій камері, створеній для складних зйомок. Наприклад, спортивні камери, камери безпеки, 360-градусні камери і навіть роботи, яким потрібна камера для орієнтації в просторі і переміщення. Чіпи підтримують 4К-відео, багатопотокові трансляції, обробку панорамного відео, WQHD-екрани і систему уникнення зіткнень.

Qualcomm хоче зробити так, щоб виробникам було простіше впроваджувати нові розумні функції в камери і пов’язану з ними техніку. Спеціально створені для цієї індустрії процесори споживають менше енергії і при цьому демонструють кращу продуктивність в порівнянні з традиційними «універсальними» чіпами, на кшталт мобільних SoC. Раніше Qualcomm пробувала створювати спеціальні чіпи для камер, але для цього використовувалися попередні моделі Snapdragon. Цього разу процесори спочатку побудовані для конкретного типу девайсів.

Першими двома процесорами стали QCS605 і QCS603 (вони не мають відношення до лінійки Snapdragon 600). Їх головне призначення – Wi-Fi-камери. Модель 605 підтримує 4К/60 FPS, а 603 4К/30 FPS. Виробник вже почав відправляти перші зразки процесорів своїм партнерам. Перші пристрої на нових QCS ми побачимо в другій половині цього року.