Провідник Windows отримає підтримку чорної теми

Був час, коли в Windows 10 не було стандартного способу активувати чорну тему. Для цього користувачам доводилося чаклувати з реєстром і сподіватися на краще. Згодом Microsoft додала простий спосіб ввімкнути або вимкнути чорну тему оформлення. Вона поширюється на різні розділи системи і UWP-додатки, що підтримують автоматичну зміну оформлення. На жаль, чорна тема не стосується Провідника і навіть при ввімкненні темного режиму вікно стандартного файлового менеджера Windows залишається сніжно-білим.

Хороша новина для перфекціоністів — Microsoft планує змінити це непорозуміння. У Redstone 5 користувачі-ентузіасти виявили сліди чорного оформлення для класичного Провідника. Так, це все ще стари-добрий Win32-додаток, але розробники навчать його змінювати білу тему на чорну, щоб очі користувача не напружувалися в темний час доби або просто догодити тим, кому подобається темне оформлення. Поки що користувачі не можуть активувати чорну тему для Провідника, але будемо сподіватися, що розробники не стануть затягувати з релізом.

Windows Central роздобув скріншот ранньої версії чорної теми Провідника. Це, поки що, не фінальна версія, тому навіть до інсайдерського релізу щось може змінитися. У будь-якому випадку, навіть на цьому скріншоті все виглядає дуже круто.

Microsoft також продовжує роботу над універсальним провідником. Розробники готують UWP-провідник як ексклюзив Windows Core OS. Є сенс припускати, що пройде ще чимало часу, перш ніж новий файловий менеджер замінить собою старий Win32. Це один з ключових компонентів Windows 10, тому Microsoft явно не бажає поспішати з його заміною, щоб не накосячити і не порушити фундаментальні можливості Windows. Перш ніж видаляти старе, розробники хочуть переконатися, що нове може запропонувати все ті ж функції і трохи більше. Іншими словами, користувачі Windows Core OS зможуть протестувати новий провідник першими, а в звичайні редакції він добереться ще не скоро, що одночасно добре і погано.