Керівник Microsoft розповів про причини провалу платформи Windows Phone

Керівник Microsoft, який брав участь в ключовій фазі розвитку Windows Phone, Брендон Уотсон (Brandon Watson) написав у Twitter свою думку про причини провалу платформи. Пан Уотсон був старшим директором команди Windows Phone в період з березня 2010 року по лютий 2012 року, відповідальним за управління платформою розробників.

Під час роботи Брендона в Microsoft компанії вдалося наростити кількість додатків в магазині Windows Phone до 60 тисяч і домогтися значних успіхів у залученні розробників популярного і якісного ПЗ, включаючи, наприклад, Angry Birds.

Натомість, пан Брендон негативно висловився в бік виробників і операторів, зазначивши:

«Windows Phone померла, тому що було майже неможливо перемогти Google або Apple без підтримки з боку операторів і виробників смартфонів. Виробники випускали на нашій ОС переважно пристрої для лави запасних, а з боку операторів взагалі підтримки практично не було. Microsoft просто не могла продовжувати спалювати гроші, нескінченно штовхаючи камінь вгору, подібно до героя давньогрецьких міфів».

В певному сенсі, кожен учасник процесу, що розповідає про провал Windows Phone, не бачить картини в цілому і звинувачує когось іншого. Але, все ж, незважаючи на переваги мобільної ОС, Microsoft зробила ряд принципових помилок, що призвели в підсумку до сумного результату. Наприклад, компанія намагалася повторити модель iPhone, жорстко обмежуючи свободу виробників і операторів; бажала продавати ОС в той час, коли більш розвинена Android поширювалася безкоштовно; постійно перезапускала платформу, гасячи досягнутий імпульс на ринку і змушуючи розробників починати все спочатку.

Проблема з обмеженою свободою виробників, можливо, була найбільш суттєвою: останні не могли швидко реагувати на запити користувачів і виділяти свої рішення на ринку. Подібний же гранично «обмежувальний» підхід привів, наприклад, до провалу Android Wear. Дивно звинувачувати виробників, що вони не прагнули випускати флагманські моделі, тоді як сама Windows Phone часто запізнювалася з підтримкою апаратних рішень, пропонуючи часом сумісність лише з чіпами дворічної давності. Сама Microsoft не встигала реагувати на потреби ринку, тому в багатьох виробників і розробників уривався терпець, і вони припиняли чекати.

Джерело інформації: mspoweruser.com