Google призупиняє розвиток месенджера Allo

Для тих, хто використовує Google Allo для обміну повідомленнями, схоже, настав час почати підбирати відповідну заміну. Хоча додаток не потрапив під характерне для Google «весняне прибирання», його розробка поставлена ​​на паузу. Новий керівник групи по системах зв’язку Google, Аніл Сабхарвал (Anil Sabharwal), прийняв рішення «припинити інвестиції» в Allo і перевести фокус команди на Android Messages.

Цей крок обумовлений просуванням Google нового стандарту обміну повідомленнями Chat – більш правильна назва технології Rich Communication Services (RCS), покликаної витіснити SMS і вже підтримуваної в стандартному додатку Messages на більшості Android-смартфонів. Google готова вкласти стільки ресурсів, скільки буде можливо для якнайшвидшого впровадження цього стандарту операторами стільникового зв’язку.

На відміну від стандартного додатка Messages, кількість тих, хто завантажує і використовує альтернативний месенджер Google Allo, недостатньо для створення життєздатного конкурента для Viber або Telegram.

Аніл Сабхарвал так охарактеризував своє рішення:

«Продукт в цілому не отримав того рівня підтримки, на який ми розраховували. … Ця програма створювалася, щоб стати рішенням, яке ми зможемо запропонувати мільйонам людей, готових його використовувати. І де ж ми тепер? Нам не здається, що ми на вірній траєкторії».

Втім, користувачів Allo поки не чекають різкі зміни: додаток продовжить працювати і отримувати підтримку Google, але розраховувати на активний розвиток і нові функції не варто. Проте, і остаточного вироку майбутньому Allo компанія поки не винесла.

«Ми хочемо робити все правильно. Тут потрібно прийняти правильні рішення, і ми не хочемо поспішати з цим », – підкреслив пан Сабхарвал.

Різке припинення підтримки могло б негативно позначитися на популярності продуктів Google, а тому після недвозначної заяви про припинення інвестицій компанія напевно буде намагатися лише згладити процес переходу.

Джерело інформації: theverge