Apple відмовляється від використання чіпів Intel

Apple в медицині

За повідомленням видання Bloomberg, Apple готується до масштабних змін у виробництві своїх пристроїв, котрі змінять становище не лише «яблучної» компанії, а й матимуть певні наслідки для Intel.

Мова йдеться про те, що Apple збирається відмовитись від використання процесорів Intel в своїх пристроях, в більшості на комп’ютерах Mac, тим самим активніше впроваджувати і розвивати власні процесори на базі ARM, які на даний час компанія вже вбудувала в свої пристрої iOS, Apple Watch і Apple TV.

Першим перебудову на новий лад відчує 12-дюймовий MacBook. Проектування майбутніх комп’ютерів Mac навколо власних чіпів дозволило б Apple випускати нові продукти за власними строками, не чекаючи інших, а доданий рівень апаратного контролю також дозволив би компанії зміцнити безпеку.

Apple також планує дозволити комп’ютерам Mac запускати додатки для iOS для більш повної взаємодії між мобільними і настільними платформами, згідно з більш раннього звіту Bloomberg.

План цілковитого переходу на власні чіпи в Mac компанія планує завершити до 2020 року, а сам процес має бути поступовим через великий об’єм. Востаннє такий «переворот» спостерігався в 2005 році, коли Стів Джобс оголосив відмову від чіпів PowerPC від IBM на користь Intel.

Сама ж Intel при цьому зазнає втрат у прибутку — ціна акцій вже впала на 5% відразу після оголошення про відмову. Загалом топовий чипмейкер, окрім співпраці з іншими відомими виробниками електроніки (Dell Technologies, HP, Lenovo Group Ltd. і Asustek Computer) саме в партнерстві з Apple мав певну взаємовигоду — Intel відродила успіх Apple в Mac, і у відповідь зв’язала своє ім’я з одним із провідних брендів в галузі електроніки.

Втім, говорити про повне припинення тісної співпраці компаній ще дуже рано, адже крім процесорів на своїх Mac, Apple також використовує модемні чіпи Intel в деяких iPhone, крім того, процесори останньої ще довгий час залишатимуться в топових машинах Apple, таких як iMac Pro і майбутній Mac Pro, до тих пір, поки купертинівці не зможуть створювати власні чіпи, які здатні задовольнити вимоги професійних користувачів Mac.

Джерело інформації: bloomberg