Пристрої Xiaomi отримали нагороду на міжнародному конкурсі дизайну iF Design Awards

Продукція компанії Xiaomi завжди подобалась багатьом користувачам за вміння вкласти в адекватний цінник досить непогані характеристики та сучасний дизайн. Проте, останніми роками саме за дизайн своїх ґаджетів виробник перетерпів шквал обвинувачень, а точніше, звинувачення у копіюванні зовнішнього вигляду продукції Apple.

Одним з найяскравіших прикладів плагіату є лінійка планшетів Xiaomi Mi Pad, котра занадто нагадує серією iPad mini. Якщо прибрати логотипи виробників з корпусів планшетів, то відрізнити їх зовні простому користувачеві буде дуже важко.

Через цю подію у 2015 розгорілись перепетії між Xiaomi та Apple, де представник останньої, головний дизайнер Джоні Айв, назвав Xiaomi злодіями і ледарями. Опонентам довелось відповідати за свої дії, і в розмові з журналістом видання Bloomberg, віце-президент Xiaomi, Хьюго Барра, погодився, що у компанії був девайс, схожий на iPhone, але всього один — Mi 4. Інші смартфони і планшети, за його словами, мають оригінальний дизайн, а в тому, що вони схожі на інші пристрої, немає нічого дивного — майже всі сучасні смартфони виглядають однаково. Більш того, Барра впевнений, що великі компанії запозичують дизайнерські знахідки у китайських виробників.

Згодом, 2017 року Xiaomi представила смартфон Mi A1, котрий знову ж, сильно нагадує ґаджет відомого нам виробника — iPhone 7 Plus. Тільки цього разу китайська компанія не посоромилася уже виділити цю схожість, а більше того, навіть зазначила, що в A1 встановлена ​​така ж якісна камера з двома сенсорами, цим самим вказавши що їх пристрій з характеристиками iPhone обійдеться користувачам значно дешевше.

І все ж Xiaomi за роки присутності на світовому ринку мобільних пристроїв, випустивши десятки різних смартфонів, змогла знайти своє «я». Сьогодні генеральний директор компанії Лей Цзюнь повідомив, що відразу 13 пристроїв Xiaomi отримали нагороди на минулому міжнародному конкурсі дизайну iF Design Awards.

В ході міроприємства, журі з 63 авторитетних дизайнерів обирають кращі пристрої в сфері комунікаційного, промислового і пакувального дизайну. У 2018 році в конкурсі брали участь 54 компанії з 6 400 товарами.

Нагороду iF Design Awards 2018 отримали наступні пристрої Xiaomi:

Джерело інформації: gizmochina