В Google Play Маркеті виявлений фейковий Telegram

Компанія Symantec виявила в Google Play Маркеті шкідливий клон Telegram. Він називався Teligram і був створений на основі вихідного коду оригінального месенджера.

Teligram відрізнявся від Telegram однією літерою в назві і логотипом, а в описі було сказано, що це оновлена ​​версія месенджера з додатковими можливостями. Підроблений додаток працював точно так само, як оригінал і не викликав особливих підозр – до того, як Google видалила його, у нього була середня оцінка 4,5 зірки від 2,7 тисяч користувачів. Шкідлива активність Teligram полягала в тому, що додаток знаходив уразливості в смартфонах і використовував їх для прихованого показу і склікування реклами. Крім того, поверх чатів іноді з’являлися повноекранні банери, чого немає в оригінальному Telegram. Час автономної роботи пристрою після встановлення цього додатка знижувався, а споживання інтернет-трафіку зростало.

Примітно, що в Teligram використовувалося те ж ім’я установчого пакета, що і в звичайному Telegram (org.telegram.messenger), тобто цей додаток всіма силами видавав себе за оригінал.

Джерело інформації: engadget