Microsoft попередила про зниження продуктивності ПК після встановлення патчів

Близько тижня тому Мережею ширилась інформація про великі уразливості в процесорах для персональних комп’ютерів, випущених протягом останніх двадцяти років. Виробники і розробники дізналися про те, що трапилося, ще влітку минулого року і активно працювали над виправленням дефектів у всіх можливих продуктах. Microsoft була однією з перших компаній, які випустили свої заплатки в операційних системах. І хоча переважна більшість користувачів вже захищена відповідними патчами, питання деградації продуктивності процесора все ще залишається відкритим. Террі Меерсон, керівник підрозділу Microsoft Windows and Devices, повідомив в офіційному блозі компанії подробиці про те, чого варто очікувати після встановлення патчів.

Якщо говорити коротко, то користувачі комп’ютерів з процесорами Intel Skylake і вище (6+ покоління) на Windows 10 не помітять особливої ​​різниці. Найгірше буде власникам машин на Windows 7 і Windows 8.

На комп’ютерах з Windows 10 і новими процесорами Skylake, Kaby Lake і новішими бенчмарки показують зниження продуктивності в рамках пари відсотків. Переважна більшість користувачів не помітить ніякої різниці, оскільки мова йде лише про мілісекунди.Компьютери з Windows 10 на старіших процесорах (Haswell і старші) демонструють більш помітне уповільнення. Частина користувачів може відчути деяке зниження швидкості роботи системи.Компьютери з Windows 8 і Windows 7 на процесорах Haswell і старше постраждають від значної деградації продуктивності. Windows Server на будь-якому процесорі демонструє помітне падіння потужності після встановлення патчів. Користувачам треба буде ретельно зважити всі «за» і «проти», а також визначитися з тим, що для них важливіше – безпека чи шкода від падіння продуктивності.

Меерсон також зазначив, що компанія пропатчила 41 із 45 редакцій Windows, які зараз отримують офіційну підтримку від розробників. Виправлення для інших чотирьох версій операційної системи Microsoft вийдуть зовсім скоро.

Варто зазначити, що процес розсилки оновлень виявився далеко не ідеальний. Через непорозуміння з AMD Microsoft випустила патч, який загальмував комп’ютери на деяких процесорах AMD. Зараз дві компанії активно працюють над тим, щоб виправити допущені помилки.

Microsoft повідомляє, що збирається опублікувати результати бенчмарків в найближчі кілька тижнів, тому користувачі побачать більш детальний аналіз того, як необхідність закрити серйозну дірку безпеки вплинула на обчислювальну здатність комп’ютерів по всьому світу.

Джерело інформації: microsoft