Microsoft готує осучаснену версію Windows 10

Компанія Microsoft вже шість років намагається створити одну операційну систему для всіх типів пристроїв. Вся затія почалася з Windows 8 в 2012 і перетворилася в Windows 10 з “OneCore”. Хоч теперішня Windows 10 уже більш сучасна та функціонально гнучка, проте, залишки минулих та все ще необхідних розділів, модулів і функцій додають їй важкості.

Щоб привести це в порядок, компанія Microsoft готує “Windows Core OS” з метою перетворити свій флагманський продукт в модульну і сучасну операційну систему. Уже зараз відомо, що один з варіантів цієї операційної системи (Andromeda OS, орієнтована в першу чергу під мобільні пристрої) буде встановлено на новому пристрої Microsoft з гнучким екраном. Windows Central повідомляє, що ПК-версія “Windows Core OS” буде відома як “Polaris” і з релізом позбудеться великої кількості legacy-коду і зворотної сумісності.

Polaris розробляється, в першу чергу, для традиційних комп’ютерів, на зразок настільних ПК, ноутбуків і «2в1». Polaris буде побудована повністю на UWP, що і стане її визначальною особливістю, котра відрізнятиме її від Windows 10 Pro. Майже всі старі компоненти і legacy-код будуть вирізані на користь гнучкості, енергоспоживання і продуктивності.

З боку користувача Polaris буде виглядати як ще більш обрізана Windows 10 S. Хоча Windows 10 S працює тільки з додатками з Microsoft Store, система все одно може запускати традиційні Win32-додатки, опубліковані в магазині. Windows 10 S в цьому сенсі відіграє роль містка між звичайною Windows 10 і тією самою Polaris.

Polaris і Andromeda нібито повинні використовувати адаптивну оболонку, відому як CShell. За рахунок CShell у користувача буде знайомий і разом з тим оптимізований інтерфейс на всіх форм-факторах. Microsoft розуміє, що їй не потрібна ще одна Windows RT, тому все ж оснастить Polaris можливістю працювати з класичним софтом. Це рішення буде нагадувати сервіс, HP Workplace, де додатки запускаються в хмарі і транслюються на екран пристрою, але місце стрімінга Microsoft буде використовувати більш «нативний» варіант з контейнерами.

Важливо відзначити, що Microsoft не стане відмовлятися від традиційної Windows 10 на догоду Polaris. Ці дві ОС будуть існувати пліч-о-пліч. Перша призначатиметься для геймерів і професіоналів різних індустрій (код писати ж треба десь), а друга – більше для казуальних користувачів, яких не хвилює обмеженість легкої і продуктивної операційної системи.

Polaris не можна буде оновити до Windows 10 Pro, а Windows 10 Pro до Polaris. Іншими словами, ця система буде працювати тільки на пристроях «з коробки». Якщо Andromeda і загадковий “девайс-єдиноріг з гнучким екраном” можуть з’явитися ще в цьому році, то Polaris не варто очікувати раніше 2019 року.

Джерело інформації: windowscentral