Ентузіасти запустили Windows RT на смартфонах Lumia

Після кількарічної перерви розробник Windows Phone Internals оновив утиліту, що дозволяє робити все що завгодно зі смартфонами на Windows Phone. Актуальна версія 2.3 навчилася працювати з абсолютно всіма девайсами Nokia і Microsoft, в тому числі зі смартфонами 3-5 поколінь. Програма вже користується популярністю — за 2 дні її завантажили більше 10 000 користувачів. Серед них виявилося багато ентузіастів-професіоналів, які відразу ж почали робити з Lumia те, для чого вони ніяк не призначені. Одна з таких речей — встановлення на смартфони Windows RT.

Розробник Interop Tools поділився фотографією Lumia 830 з початковим екраном завантаження Windows RT і заявив, що встановлення цієї ОС на девайси “нових” поколінь виявилася набагато простішим, ніж аналогічна операція з більш старими смартфонами. Його слова підтвердив користувач Blaze, який опублікував фото Lumia 950 з цією ж операційною системою на борту.

Звичайно, ця затія досить безглузда. Windows RT не оптимізована під маленькі екрани, а її встановлення на непідтримувані пристрої, на зразок Lumia, пов’язане з проблемою відсутності драйверів. Наприклад, система не може коректно працювати з сенсорним екраном, плюс переважна більшість Lumia не підтримує підключення периферії через USB-порт.

Ентузіасти також прояснили питання із встановлення Windows 10 на ARM на смартфони Nokia і Microsoft. На жаль, поки це виглядає неможливим. Втім, навряд чи це велика втрата — десктопна Windows не призначена для смартфонів, так і проблеми з драйверами ніхто не відміняв.

Джерело інформації: twitter.com