У скільки обійдеться ремонт нових моделей iPhone?

Нові смартфони Apple стали складнішими і відповідно від цього дорожчими, відремонтувати їх в домашніх умовах буде практично неможливо, а ремонт в майстерні поза гарантією обійдеться значно дорожче, ніж раніше.

Apple неохоче поставляє в Україну оригінальні запчастини. З недавніх пір компанія зобов’язана ремонтувати смартфони (а не обмінювати їх на нові), але потрібні компоненти є тільки в офіційному ремонтному підприємстві, авторизовані майстерні їх не отримують, що вже говорити про неавторизованих.

У США за ремонт екрану iPhone 8 Plus просять 169 доларів, а замінити задню скляну панель коштує 399 доларів. А тепер уявіть тільки скільки даний ремонт обійдеться в Україні.

Apple використовує в своїх продуктах компоненти власної розробки. Вони поставляються тільки Apple, і їх неможливо придбати у виробників. У Китаї виробляються неоригінальні запчастини, але їх якість, як правило, нижча, і саме вони, швидше за все, будуть використовуватися для ремонту або заміни. У тому випадку, якщо потрібної запчастини не виявиться навіть у китайців, а смартфон необхідно відремонтувати, майстерні доведеться купувати пристрій-донор і виймати потрібний компонент з нього. Такий ремонт буде надто дорогим і доцільний тільки в тому випадку, якщо цінним є не сам пристрій, а інформація на ньому.

iPhone 8 і iPhone 8 Plus володіють захистом від води і пилу за стандартом IP67, але сподіватися на нього не варто. Він гарантує те, що в пристрій не потраплять бризки, а занурення в воду або залиття рідиною смартфон навряд чи переживе. Про це красномовно свідчить той факт, що гарантія Apple не покриває пошкодження від води.

Ще один фактор подорожчання ремонту нових моделей iPhone — складність їх розбирання. Apple не оснащує свої смартфони знімними задніми кришками, але в iPhone 8 і iPhone 8 Plus використовуються приклеєні один до одного скляні панелі. Підібратися до внутрішніх компонентів, просто відкрутивши кілька болтів, більше не вийде, будуть потрібні особливі навики і спеціальне обладнання, але в будь-якому випадку збережеться ризик, що корпус трісне при розбиранні. Звичайно, в цьому випадку майстерня буде зобов’язана встановити новий корпус за свій рахунок.

У гонитві за досконалістю Apple ускладнила роботу сервісним центрам. Звертатися в неавторизовані СЦ за ремонтом iPhone 8 або iPhone 8 Plus безглуздо і небезпечно, тим більше якщо поломка істотна. Ремонт став складнішим і дорожчим, а краш-тести показують, що нові смартфони Apple не стали міцнішими. Захистити пристрій від пошкодження можна лише за допомогою чохла або бампера.