Google офіційно підтвердила наявність в нових смартфонах Pixel фірмового чіпа власної розробки

Google офіційно підтвердила наявність в нових смартфонах Pixel 2 і Pixel 2 XL фірмового чіпа Pixel Visual Core (PVC). Цей співпроцесор буде відповідати за частину функцій зйомки і обробку зображень, коли його активують.

Тобто на даний момент PVC в Pixel 2 і його більшому побратимі вимкнені через недоопрацювання. Активація відбудеться після оновлення смартфонів до Android 8.1 Oreo. Одним з помітних для користувачів поліпшень стане зниження інтенсивності споживання заряду в десять разів під час зйомки, адже саме на Pixel Visual Core буде перекладена реалізація функції HDR+. Також чіп дозволить використовувати HDR+ стороннім додаткам.

Крім восьми модулів Image Processing Unit (IPU) в VPC є одне ядро ​​Cortex-A53 і власна пам’ять LPDDDR4, обсяг якої не повідомляється. Крім уже згаданого покращення енергоефективності чіп забезпечить і п’ятикратне прискорення обробки знімків в порівнянні з тим, що показує Snapdragon 835. Pixel Visual Core також будуть застосовувати в різних завданнях з машинним навчанням, адже Google, згідно трендів, намагається перенести їх з хмар на сам смартфон.

Встановлення власного співпроцесора в фірмовий смартфон є для пошукача важливим кроком. Він показує, що в Google серйозно ставляться до напрямку в «залізі» і готові в нього вкладати кошти. Pixel ж для компанії не просто спосіб показати «правильні» Android-смартфони, а справжній комерційний проект.

Джерело інформації: theverge