Google офіційно заявила про покупку частини компанії HTC

Компанія Google офіційно заявила про покупку частини компанії HTC — підрозділу, що займається смартфонами — за 1.1 мільярд доларів. Очікується, що угода буде закрита на початку 2018 року. Деякі співробітники HTC, багато з яких давно працюють з американською корпорацією по розробці смартфонів Pixel, перейдуть в Google. Крім того, Google отримає «виключне право на інтелектуальну власність тайванської фірми».

Навіть після угоди, коли значна частина співробітників смартфонного підрозділу перейде в Google, компанія HTC планує залишитися на ринку мобільних пристроїв. Генеральний директор тайванської компанії заявив, що приплив грошових коштів від Google дозволить їм продовжити «створювати інновації в рамках випуску смартфонів і шоломів віртуальної реальності Vive». Зокрема, до кінця року під брендом HTC повинен бути випущений ще один флагманський смартфон.

Угода з HTC — це вже друга спроба Google співпрацювати з виробниками смартфонів. Шість років тому компанія оголосила про викуп Motorola Mobility за 12,5 млрд доларів, проте перший досвід не можна було назвати успішним — пізніше Motorola була продана Lenovo. На той момент компанія була не готова взяти на себе відповідальність з розробки та випуску власних смартфонів, так що продовжила програму Nexus, співпрацюючи з іншими виробниками. Тільки в 2016 році Google зайнялася випуском власних пристроїв: смартфонів Pixel і Pixel XL, Google Home і Google Wi-Fi. У цьому контексті угода з HTC виглядає більш логічною і може привести до появи нових цікавих пристроїв під брендом Google.