Тему оформлення на смартфонах з Android Oreo можна буде змінювати без root-доступу

Android — настільки гнучка операційна система, що будь-який виробник і навіть розробник може створити власну програмну оболонку з кастомним інтерфейсом. Користувачі форуму XDA звернули увагу на те, що в Android 8.0 Oreo вбудований сервіс, який відповідає за зміну оформлення стокової версії операційної системи.

У більш ранніх версіях Android зміна зовнішнього вигляду вимагала втручання в системний код або root-доступ до системних файлів. В Android Oreo інтегрований OMS (Overlay Manager Service), за допомогою якого можна встановлювати теми, наприклад, від Substratum без модифікації основного коду операційної системи. Для цього використовується комп’ютер з встановленим ADB (Android Debug Bridge), що працює через командний рядок.

В даний час встановлювати власні теми на смартфон з Android Oreo не можна, оскільки необхідні дозволи скидаються при перезапуску пристрою. Приблизно через тиждень команда Substratum і розробники з XDA випустять інструмент, що дозволяє обійти це обмеження, і тоді користувачі Pixel, Pixel XL, Nexus 5X і Nexus 6P зможуть змінювати тему оформлення на своїх пристроях навіть без root-доступу.

Джерело інформації: xda-developers