Творець магазину Cydia розповів про кінець історії джейлбрейка

iPhone-6-cydia

З моменту випуску останнього джейлбрейка пройшов майже рік. На думку Джея Фрімана, одного з хакерів, які стояли біля основ цього руху, джейлбрейк перестав розвиватися і по суті вже «мертвий».

Джей Фріман (він же Saurik) — людина, яка винайшла магазин твіків Cydia ще до того, як на iOS з’явився App Store. За його словами, навіть джейлбрейк для iOS 10 не можна назвати повноцінним джейлбрейком.

Коли десять років тому в продаж надійшла перша модель iPhone, на ній були тільки додатки, створені Apple. Хакери з iPhone Dev Team (ніяк не пов’язані з Apple), а також Ніколас Аллегра (comex) і Джей Фріман обійшли обмеження Apple і запустили магазин, який дозволив встановлювати сторонні додатки. Під час розквіту джейлбрейка нові інструменти для злому випускалися кожні кілька місяців. Хакерам було це цікаво: ми ніби грали з Apple в кішки-мишки і завжди знаходили нові дірки в iOS. Тепер пошук дірок займає надто багато часу.

Джейлбрейк-напрямок покинув Лука Тодескі, одна з найбільш знаменних фігур руху. Зараз зломом iOS займаються в основному китайські хакери, які все ще не змогли створити джейлбрейк для iOS 10.3.2, не кажучи вже про бета-версії iOS 11.

Ось кілька причин, чому джейлбрейк помер:

  • Компанія Apple посилила захист iOS настільки, що хакерам стало дуже важко зламувати операційну систему. Через це джейлбрейк з’являється з дуже великою затримкою — на той час, коли у Apple готове наступне велике і ще більш захищене оновлення iOS;
  • Якщо хакер знайде в iOS вразливість, яка дозволяє здійснити джейлбрейк, він може продати інформацію про неї за сотні тисяч доларів. Багато хто так і робить, на цьому будується цілий бізнес, який не має нічого спільного з джейлбрейком;
  • Більшість опитаних хакерів знайшли собі високооплачувану роботу в компаніях, які спеціалізуються на інформаційній безпеці. На джейлбрейку вони або взагалі не заробляють, або заробляють незрівнянно менше, крім того, ризикують репутацією і можуть втратити роботу, якщо керівництво дізнається, що вони експлуатують уразливості в своїх цілях замість того, щоб захищати клієнтів;
  • У смартфонах міститься дуже багато особистої інформації, а джейлбрейк ставить під загрозу безпеку пристроїв;
  • Apple впроваджує в iOS функціональність популярних твіків.

Виходить замкнуте коло.

Все менше людей цікавиться джейлбрейком → інтерес до нього згасає у хакерів → він перестав розвиватися і тому не такий привабливий в очах користувачів.

В таких умовах джейлбрейк навряд чи чекає відродження.

Джерело інформації: vice