Не всі програми фірмового магазину працюватимуть на Windows 10 S

Для розробників однією з найцікавіших і захоплюючих новин на конференції Build в цьому році став анонс дистрибутивів Linux Ubuntu, SUSE і Fedora в магазині Windows Store, що дозволить користувачам операційної системи від Microsoft запускати додатки для Linux без необхідності в дуалбуті.

Як виявилося, запускати Linux можна буде тільки на «нормальній» версії Windows 10. Користувачі Windows 10 S, не зможуть скористатися Ubuntu, SUSE або Fedora з магазину Windows. З анонсом цього видання операційної системи Microsoft повідомила, що 10 S може працювати з повноцінними Win32-додатками, якщо ті перенесені за допомогою інструментів Desktop Bridge в магазин. Але навіть з Windows Store не всі програми зможуть запускатися на Windows 10 S.

Microsoft у своєму блозі пояснила, що є певний тип додатків, запуск яких заборонений на Windows 10 S. Це додатки, які використовують командний рядок, консолі, PowerShell і так далі. Хоча дистрибутиви Linux і поширюються через магазин, вони запускають інструменти, що працюють ззовні пісочниці UWP, через що конфліктують з концепцією Windows 10 S.

Microsoft стверджує, що Windows 10 S націлена в першу чергу на студентів і навчальний сегмент, але, якщо врахувати той факт, що програмування стало невід’ємною частиною навчального процесу, відсутність можливості запускати дистрибутиви Linux (тим більше, завантажені з магазину) виглядає як досить великий прорахунок в позиціонуванні і стратегії. Навіщо студенту, що вивчає програмування, комп’ютер на Windows 10 S? Ніби як навчальний сегмент, але ніяких Linux, ніяких командних рядків, ніяких PowerShell … Дуже дивно.

А що ви думаєте про Windows 10 S? Поділіться своїми враженнями в коментарях.