Google Play Protect — нова система захисту Android

На конференції I/O був представлений набір сервісів Google Play Protect, призначений для захисту пристроїв з підтримкою сервісів Google Play. Ці інструменти сканують додатки, що встановлюються або запускаються в пошуку підозрілої активності. Система працює на базі самонавчального комп’ютерного алгоритму, завдяки чому може знешкоджувати навіть відносно нові віруси. Заражені програми блокуються або видаляються з пристрою.

Google Play Protect буде вбудований в Google Play, а подивитися звіт про захист і сканування можна буде прямо в додатку магазину. Ця система також використовується для захисту загубленого пристрою. Вона вбудована в тільки що випущений додаток Find My Device, за допомогою якого можна віддалено блокувати смартфон або видаляти з нього всі дані.

Як показують звіти компаній, що спеціалізуються на інформаційному захисті, на Android як і раніше дуже багато вірусів, причому велика кількість їх потрапляє в Google Play і поширюється під виглядом нешкідливих додатків (наприклад, ліхтариків).

Чи зможе Google Play Protect позбавити Android від проблем безпеки, покаже час.