В інтерфейсі додатків Windows 10 з’являться вкладки

Для невибагливого користувача стандартний Провідник Windows надає достатню кількість можливостей і функцій для роботи з файлами. Але вже протягом довгого часу користувачі Windows 10 мріють і просять Microsoft реалізувати одну функцію, яка давно є в MacOS X — вкладки.

Як повідомляє ресурс Windows Central, після трьох великих оновлень Windows 10, Microsoft нарешті таки, зважилася на експерименти з вкладками в інтерфейсі, тому зараз працює над можливістю, яка всередині компанії відома під ім’ям “Tabbed Shell” або «вкладкова оболонка». Суть її полягає в тому, щоб реалізувати в різних куточках системи, на зразок Провідника Windows, Word, Excel і так далі, вкладки, як в Microsoft Edge.

Джерела, близькі до даної розробки, повідомляють, що Tabbed Shell — це функція на рівні системи, а значить, розробникам не треба буде багато змінювати код, щоб в додатках стали доступні вкладки. За замовчуванням Tabbed Shell працює з будь-яким вікном будь-якої програми. Зрозуміло, для розробників будуть написані спеціальні API, які дозволять глибше і якісніше інтегрувати в додаток вкладки і отримати більше контролю над цією можливістю. Останнє буде необхідним, щоб вкладки відображалися максимально якісно. Windows Central зазначає, що додатки без належних оптимізацій будуть швидше за все відображати дві панелі у верхній частині — одна для заголовка, інша для вкладок, а також два набори елементів управління вікном. Вирішити цей безлад можна буде за допомогою оптимізації. Розробник зможе налаштувати заголовки, колір вкладок, створити якісь кастомні елементи і привести зовнішній вигляд програми в порядок.

Вкладки без оптимізації.

Більш-менш оптимізований під вкладки додаток. Обидві картинки — концепт.

Про те, коли в інтерфейсі Windows 10 з’являться вкладки, поки що немає ніякої конкретної інформації. Кажуть, що реліз може відбутися або в Redstone 3, або в Redstone 4 в 2018 році. Це за умови, що Microsoft не скасує ці плани взагалі. Можливо, на Build 2017 наступного місяця ми дізнаємося про вкладки трохи більше, але поки що говорити про якісь терміни занадто рано. Варто сказати, що в окремих додатках вже є вкладки. Наприклад, стандартний додаток Карти Windows, Twitter. При бажанні розробник може реалізувати подібне, але якогось універсального та стандартного методу ще немає.

Джерело інформації: windowscentral