У Windows 10 з’явиться механізм Power Throttling для підвищення автономності лептопів

Нова версія Windows 10 Insider Preview, поширення якої вже почалося, містить функцію Power Throttling. Завдяки їй в Microsoft планують помітно підвищити автономність ноутбуків і інших мобільних комп’ютерів.

Суть функції Power Throttling в тому, що Windows 10 сама визначає яким фоновим додаткам можна видати менше ресурсів процесора, щоб вони не споживали дуже багато заряду батареї. Як стверджують в компанії, саме візуально неактивні для користувача програми часто серйозно садять акумулятор через написний не кращим чином код. Окремо наголошується: на додатки, з якими користувач працює, нововведення не вплине.

У Power Throttling використовують особливі режими сучасних процесорів, так що поки функція працює лише на пристроях з процесорами Intel Skylake і Kaby Lake. Якщо вона пройде в чергову релізну версію Windows 10, то підтримка чіпів, швидше за все, буде розширена. Що цікаво, перше тестування функції проводилося ще в минулій Insider Preview і навіть тоді вдалося досягти 11% зменшення енергоспоживання на більшості завдань.

Відповідний повзунок (на зображенні вище) знову з’явився в останній інсайдерській версії Windows 10. Зміщуючи повзунок в потрібну сторону, користувачі швидко і зручно можуть в залежності від сценарію вибирати між найвищою автономністю і максимальним рівнем продуктивності.

Microsoft активно збирає відгуки користувачів на Power Throttling, які потрібні для налагодження механізму автоматичного визначення особливо енергозатратних додатків. У компанії просять повідомляти про всі випадки, коли діяльність нововведення негативно позначилася на роботі програм.

Джерело інформації: windows