Світовий ринок ПК вперше за 5 років показав зростання

Відповідно до звіту дослідницької фірми IDC, глобальні поставки персональних комп’ютерів в першому кварталі 2017 вперше збільшилися за останні 5 років. У першому кварталі цього року було поставлено більше 60 мільйонів ПК, збільшивши на 0,6% торішній результат.

Зовсім недавно аналітики IDC передбачали скорочення ринку ПК на 1,8% в цьому кварталі. Однак, зараз вони визнають, що зростання поставок є і воно несподіване, хоч і незначне.

«Проблемні поставки ключових компонентів, наприклад, чіпів пам’яті NAND і DRAM, вплинули на збільшені поставки цих самих компонентів перед підвищенням цін на персональні комп’ютери», — пояснили в IDC.

За результатами першого кварталу 2017 року лідером поставок ПК стала компанія HP, яка не займала цього місця з 2013 року. Компанія поставила на світовий ринок близько 13 мільйонів ПК, збільшивши річне зростання на 13,1%. Lenovo, Dell, Apple і Acer зайняли інші місця першої п’ятірки постачальників. Компанія Dell збільшила свою присутність на ринку на 6,2%, а Apple — на 4,1%.

«Ринок персональних комп’ютерів пройшов через складний період – конкуренцію зі смартфонами і планшетами, а також збільшення життєвого циклу ПК, що призвело до скорочення поставок на 30% в 2011 році. Ринок ПК не такий жвавий, як колись був», — сказав Джей Чоу, менеджер з досліджень IDC.

Джерело інформації: cnbc