Інженер Google продемонстрував весь потенціал фотоможливостей флагманських «гуглофонів»

Чи можливо за допомогою смартфона отримати професійний кадр? Можливо, якщо вірити інженеру програмного забезпечення Google Флоріанові Кайнца.
У минулому році якось вночі Флоріан вирішив взяти в руки професійну DSLR-камеру і зробити кадр найпопулярнішого моста в світі Золоті Ворота.

Оригінальна якість

Отриманий кадр йому сподобався, тому він вирішив показати його команді Gcam (команда Google Research, яка займається комп’ютеризованою фотографією, тобто вони займаються розробкою алгоритмів, які допомагають камері). Ця фотографія так розохотила одного з учасників команди, що той запропонував Флоріанові зробити знімок за допомогою смартфона, щоб в подальшому порівняти два однакових кадри.

Флоріан швидко написав додаток для Android, за допомогою якого він міг вручну налаштовувати параметри витримки, ISO, фокусну відстань.

Оригінальна якість

Оригінальна якість

Зображення вище були зроблені за допомогою Nexus 6P. Була використана 4-секундна витримка, а самі зображення являють собою композит з 32 кадрів з ISO 1600.

На думку Кайнца, роздільна здатність картинок виявилася не такою високою, як у випадку з DSLR-камерою, проте загальна якість на його подив виявилася досить непоганою. Фотографії чіткі, немає видимого шуму, до того ж кольори досить приємні.

Крім цих знімків, Кайнц зробив безліч інших, використовуючи навички в фотографії. Йому навіть вдалося сфотографувати зоряне небо. Вийшло у нього це завдяки об’єднанню 64-ох кадрів, зроблених з двохсекундною витримкою зі значенням ISO 12800.

Nexus 6P (оригінальна якість)

За допомогою камери Google Pixel вдалося отримати такі кадри:

Оригінальна якість

Оригінальна якість

Оригінальна якість

Який результат? В даний час рядовий користувач і зовсім не помітить різниці між професійною камерою і камерою смартфонів. При цьому Флоріан заявив, що камері Google Pixel не вистачає більшої витримки (максимальне значення — 2 секунди), завдяки якій знімки були б більш чіткими, яскравими і без шумів в умовах поганої освітленості.

Джерело інформації: googleblog