Samsung офіційно представила Bixby — цифровий асистент від корейської компанії

Компанія Samsung офіційно представила цифровий асистент Bixby, який буде використовуватися в Galaxy S8 і деяких інших пристроях. Samsung з якоїсь причини називає Bixby не помічником, а агентом і каже, що він відрізняється від того, до чого звикли користувачі Siri і Cortana. Bixby не зберігає базу даних про користувача, не відповідає на пошукові запити і не виконує голосові вказівки, а намагається спростити користування смартфоном і підказує, яким чином від нього можна отримати максимальний набір можливостей. По суті Bixby вирішує одну дуже важливу проблему — дозволяє навести порядок в різноманітному і складному софті, який Samsung встановлює на свої пристрої.

Першими смартфонами Samsung, де з’явиться Bixby, стануть Galaxy S8 і Galaxy S8+, анонс яких заплановано на 29 березня. Спочатку цей асистент зможе взаємодіяти тільки з попередньо встановленими програмами Samsung і буде підтримувати лише англійську і корейську мови. Надалі у Bixby з’явиться підтримка сторонніх додатків та інших мов.

Samsung не наводить у своєму блозі конкретних прикладів роботи Bixby, обмежуючись лише загальними фразами на кшталт:

«Якщо ви використовуєте програму, що підтримує Bixby, ви зможете в будь-який момент викликати Bixby, і він зрозуміє поточний контекст, визначить стан програми та допоможе вам в подальшій роботі з цим додатком».

Очевидно, мова йде про те, що Bixby постарається зрозуміти, чого користувач хоче домогтися від додатка, і підкаже, як використовувати ті чи інші функції. За словами Samsung, Bixby відрізняється від Siri, Cortana, Google Assistant і інших помічників «на філософському рівні». Bixby—- не той асистент, якого можна запитати про погоду або попросити перевести дюйми в сантиметри, але він допоможе відправити вашому другу фотографію, яку ви розглядаєте в галереї, без переходу в іншу програму.

Bixby буде підтримувати голосове управління і сенсорний інтерфейс і постарається допомагати користувачам в будь-яких ситуаціях, навіть якщо буде не вистачати вступної інформації. Samsung стверджує, що з часом він буде поліпшуватися і отримувати нові можливості. У Galaxy S8 і Galaxy S8+ буде передбачена спеціальна апаратна кнопка для виклику асистента, що дозволить розвантажити кнопку домашньої сторінки, на яку зараз в Android і без того навісили дуже багато функцій, в тому числі запуск Google Now або Google Assistant.

Bixby — власна розробка Samsung, але його розвитком займатиметься куплений компанією стартап Viv, той самий, у якого Apple купила первинну версію Siri. Як показує історія, всі цифрові асистенти спочатку працюють з помилками, і від них складно домогтися бажаного результату, хоча з плином часу вони стають все кращими і в якийсь момент починають влаштовувати користувачів.

Джерело інформації: theverge