Samsung Galaxy S8 став першим смартфоном з версією Bluetooth 5.0

Представлені вчора флагманські смартфони Samsung Galaxy S8 і S8+ першими отримали підтримку нової версії Bluetooth 5.0. Це не просто цікавий факт, Bluetooth 5.0 дає смартфонам нові можливості.

Нагадаємо, організація Bluetooth SIG (Bluetooth Special Interest Group) опублікувала специфікацію нового покоління бездротового стандарту передачі даних в грудні минулого року. Для з’єднань з низьким енергоспоживанням за технологією Bluetooth Low Energy (Bluetooth LE) стандарт Bluetooth 5.0 збільшить радіус дії в чотири рази, швидкість — в два рази, а ємність переданих широкомовних повідомлень “без встановлення з’єднання” виросте у вісім разів в порівнянні з Bluetooth 4.2. Все це без підвищення енергоспоживання в порівнянні з поточним стандартом.

Bluetooth 5.0 дозволяє підтримувати з’єднання на відстані до 240 метрів, а смуга пропускання дозволить транслювати музику відразу на дві пари сумісних бездротових навушників — мрія багатьох меломанів. У Samsung Galaxy S8 і S8+ це реалізується функцією Bluetooth Dual. Причому користувач може регулювати гучність кожної пари навушників окремо. Замість навушників можна підключати і бездротові колонки.