Чим VPS відрізняється від звичайного хостингу?

Сьогодні в інтернеті нерідко можна зустріти пропозиції по VPS. Що це за послуга і чим вона може стати в нагоді адміністраторам і інтернет-підприємцям?

Для початку розберемося з визначенням. Virtual Private Server – це послуга, в рамках якої в розпорядження користувача надається «віртуальний» виділений сервер. Разом з ним користувач отримує root-доступ, можливість встановлювати операційні системи на базі сімейства Unix і потрібного йому програмного забезпечення.

З практичної сторони питання, а також при розгляді варіанту заробітку, VPS знадобиться для маси функцій – від створення свого поштового сервера, проксі-сервера до створення свого хостинг-сервера, послуги якого в подальшому можна буде пропонувати іншим користувачам.

У більшості випадків послуга «віртуальний» сервер необхідна тим, чий онлайн-ресурс починає вимагати більше ресурсів, ніж може отримати в рамках послуги звичайного хостингу. Все це тому, що на послузі хостингу є певні ліміти по споживанню пам’яті скриптами, кількості одночасних запитів, пересилання листів в годину та інші. При замовленні VPS ви не зіткнетеся з жодними обмеженнями на внутрішні служби серверу. При виборі даної послуги клієнт сам може виставляти і оперувати обмеженнями служб, а так сам налаштовувати ПО виключно під свій онлайн-ресурс.

У багатьох часто виникає питання: чим відрізняється звичайний хостинг від VPS? Якщо в послузі хостингу ресурси фізичного сервера розподіляються між усіма його користувачами, то в послузі VPS фізичні ресурси сервера надаються тільки конкретному клієнтові, тобто виділені виключно під його потреби.

Єдиний нюанс у використанні VPS це те, що адмініструвати внутрішні служби сервера повинен сам клієнт. Що поробиш, отримання повного доступу і можливостей настройки супроводжується відповідальністю за роботу внутрішніх служб віртуального сервера.

Говорячи про всі плюси і мінуси, варто зупинитися на тому, що не завжди VPS зможе надати кращу роботу сайту. Це пояснюється тим, що на хостингу сайт може споживати всі ресурси сервера, на відміну від сайту, який розташований на VPS – він зможе споживати тільки виділені за замовленим тарифом ресурси. У багатьох випадках ресурси сервера хостингу перевершують ресурси VPS. Саме з цих причин, перед переходом c хостингу на VPS варто ретельно все проаналізувати.

Щоб не думати про те, чи забезпечить VPS швидшу роботу вашого сайту чи ні, можна безкоштовно випробувати тестовий період. Для цього вам буде досить п’яти днів. Перенесіть свій сайт, пробуйте його працездатність і робіть висновки.