Apple випустила iOS 10.3 Public Beta 3 з новим розділом в параметрах

Компанія Apple випустила третю бета-версію iOS 10.3, в якій з’явився важливий пункт що стосується майбутньої працездатності застарілого софту. У «Параметрах» з’явився новий розділ «Сумісність програм», який показує список програм та ігор, що давно не отримували оновлень. З його допомогою користувачі зможуть отримувати попередження про те, що частина програм на пристрої як і раніше використовують 32-бітну архітектуру і незабаром перестануть працювати на iPhone, iPad і iPod touch під управлінням нової версії операційної системи від Apple.

На даний момент 32-бітові додатки як і раніше підтримуються всіма пристроями і доступні для скачування в App Store, проте спочатку перехід на 64-бітну архітектуру був анонсований компанією одночасно з запуском iPhone 5s в вересні 2013 року. Крім того, обов’язкове використання більш сучасної архітектури стало обов’язковим для нових додатків в App Store починаючи з лютого 2015 року. Втім, Apple зараз не забороняє використовувати старий софт, який давно не отримував оновлень. Лише починаючи з першої бета-версії iOS 10.3 користувачі стали отримувати повідомлення про швидку відмову від підтримки 32-бітних додатків, а в третій бета-версії отримали можливість переглядати такі програми та ігри в спеціальному розділі налаштувань. Він знаходиться за шляхом — «Параметри» → «Загальні» → «Про пристрій» → «Програм» (Важлива примітка !!! Розділ з’явиться лише при наявності застарілого додатка).

Що стосується змін в цілому, в iOS 10.3 beta 1 була додана функція пошуку навушників Find My AirPods за аналогією з додатком «Знайти iPhone», використання 3D Touch для відображення погодинного прогнозу погоди в програмі «Карти», поліпшення в роботі CarPlay і HomeKit, а також проведений перехід на нову файлову систему Apple File System. У другій бета-версії iOS 10.3 помітних змін розробниками і користувачами виявлено не було.