Сьогодні першому iPhone виповнилося 10 років

9 січня 2007 року зі сцени Macworld Conference & Expo в Сан-Франциско Стів Джобс представив перший iPhone. У народі його прозвали iPhone 2G. Мало хто був до нього байдужим – від ненависті до захоплення, емоцій було хоч відбавляй.

iPhone 2G

У той день Apple перевинайшла смартфон і змінила історію людства назавжди. Інші виробники взяли приклад, але ніхто не зміг його перевершити.

Як це було

Сьогодні, 9 січня 2017, смартфону виповнюється 10 років. На честь цього, ми підготували порівняння iPhone 2G та iPhone 7:

1. iPhone 2G виглядає зовсім незвично в 2017 році. У нього немає смужок для передачі стільникового сигналу на задній частині корпусу, до яких ми так звикли. Здається, ніби це і не айфон зовсім. І не смартфон. На тлі сучасних чорних прямокутників, що заполонили полиці, перший iPhone здається прибульцем з іншого виміру.

Зараз в таких розмірах не роблять смартфони. А 3,5-дюймовий екран здається застарілим. Ще недавно це вважали величезним екраном для телефону!

2. Після iPhone 7 дисплей iPhone 2G здається безнадійно відсталим. Ми звикли сприймати всі нововведення в екранах як належне після вибухової Retina в iPhone 4. Але ж з тих пір Apple практично в кожному поколінні покращувала всі якості дисплея!

Яскравість, контрастність, насиченість кольорів, особливо червоних – iPhone 7 просто неможливо порівнювати з його прабатьком, тому що різниця колосальна. Навіть білий колір тут зовсім синюшний.
І все це не тому, що 2G став гіршим. Просто стандарти якості екрану ростуть слідом за кожною новою моделлю iPhone, і те, що було революційним в 2007-му, сьогодні здається застарілим.

iPhone 2G та iPhone 7

3. iOS працює на iPhone 2G просто нікчемно! Все-таки ностальгія – страшна штука. Буває, “глючить” і iPhone 7. І думаєш, мовляв, 7 років тому такого не було. Нічого подібного, друже.

Це зараз iPhone вміє робити 100 справ одночасно і при цьому не гальмувати. iPhone 2G навіть на базі iOS 2.0 – далеко не швидка річ: замислюється по 5-7 секунд над меню, довго відкриває параметри. Але ж тоді це вважалося не просто нормою, а ще й підносилося як прорив.

4. iPhone 7 ловить сигнал мережі набагато краще iPhone 2G. Готові посперечатися, що справа не тільки в сучасній електроніці, але і в тих самих смужках ззаду корпусу, які багато хто не любить 🙂

5. Багато додатків на iPhone 2G вже не працюють. На жаль. Багато років тому Apple перестала підтримувати App Store на старих версіях iOS. А старенького вище iOS 3.1.3 не оновити. Тому, ні програм завантажити, ні музики послухати. Який вже тут Apple Music!

Ще не працює вбудований додаток YouTube. Google відмовилася від нього, тому відеоролики з інтернету тепер ніяк не подивитися. Немає ні Twitter, ні сучасних месенджерів. Сьогодні iPhone 2G – це саме «дзвонилка», не більше.

6. Майже всі сайти не відкриваються на 2G. Safari в iOS 3.1.3 не підтримує протокол HTTPS, з яким працюють практично всі поважаючі себе сайти в 2017 році. При спробі відкрити майже будь-який сайт вискакує помилка HTTPS-сертифікату. І все.

Будемо реалістами. 10 років не пішли iPhone 2G на користь. Це колекційний пристрій, який уособлює революцію. Ним складно користуватися, та й навряд чи потрібно. Сьогодні iPhone 2G потрібен для іншої мети. Він показує, що за 10 років технології пішли неймовірно далеко. А наші запити і зовсім полетіли в космос. Ми перестали дивуватися нововведенням, які роблять наше життя кращим – і все більше бурчимо.

Але коли бачиш перший iPhone і сьомий iPhone поруч один з одним, то починаєш мимоволі любити Apple. І радіти, що ці 10 років інновацій та маленьких революцій ти зміг застати особисто.

З Днем народження, iPhone!

Джерело інформації: The Verge