Що ми чекаємо від Windows 10 у 2017 році

У 2017 році компанія Microsoft випустить велике оновлення Windows 10 – Creators Update. Воно розробляється поступово і в міру просування процесу тестується інженерами Microsoft і звичайними користувачами, так званими Windows-інсайдерами. Зазвичай тестові збірки Windows 10 поширюються через «Центр оновлення Windows», однак кілька днів тому в Мережу потрапила збірка 14997, призначена тільки для внутрішнього тестування. Вона містить дуже багато нововведень, доступ до яких звичайним користувачам буде відкритий лише в січні або лютому 2017 року.

Діалог початкових налаштувань

Windows 10 Creators Update

Діалог, що з’являється після встановлення Windows, був перероблений – за первинне налаштування комп’ютера тепер відповідає голосовий асистент Cortana. Користувачам доступний і класичний діалог налаштувань (без Cortana, за допомогою клавіатури і миші). Наступного року у продажу з’являться нові види пристроїв на базі Windows 10 (в тому числі з категорії інтернет речей) – ймовірно, їх первинне налаштування якраз буде здійснюватися за допомогою Cortana.

Нові «Параметри»

На головній сторінці програми «Параметри» з’явився розділ «Додатки», в якому, наприклад, можна призначити програми, які будуть використовуватися за замовчуванням для запуску певних типів контенту.

У розділі «Персоналізація» з’явилися налаштування тем оформлення (раніше вони були в «Панелі управління»), а також кілька нових опцій для вибору акцентних кольорів. Надалі теми оформлення можна буде скачувати з універсального магазину Windows, а в якості акцентного можна буде використовувати будь-який колір з палітри. У розділі «Пристрої» з’явилося сортування пристроїв за категоріями.

У правій частині програми «Параметри» відображається контекстуальна довідкова інформація з посиланнями на сайт техпідтримки Microsoft.

Нічний режим

Windows 10 Creators Update

У «Параметрах» можна вказати, коли буде активуватися нічний режим роботи, при якому на екрані відображається менше холодних відтінків. Зараз така функція є у деяких моніторів або може бути реалізована сторонніми програмами на кшталт f.l

Microsoft Edge

Windows 10 Creators Update
Windows 10 Creators Update

У Microsoft Edge з’явилася можливість зберігати відкриті вкладки для відкладеного перегляду – ви можете закрити їх і повернутися до них пізніше. Крім того, область з заголовками вкладок можна збільшити, після чого в ній показуються мініатюри всіх відкритих вікон.

Стартове меню

У стартовому меню з’явилися папки, куди можна перемістити плитки додатків. Такі ж папки є в Windows 10 Mobile – вони дозволяють згрупувати додатки загальної спрямованості.

Офіційний випуск тестової збірки Windows 10 з усіма цими нововведеннями відбудеться на початку 2017 року, а Creators Update орієнтовно повинен вийти навесні.

Джерело інформації: mspoweruser