Показано перший прототип окулярів з автоматичним фокусом

Чимало людей, які змушені через слабкий зір носити окуляри, стикаються з безліччю труднощів. Мало того, що іноді без окулярів нічого не видно поблизу, так ще ж для того, щоб побачити чи прочитати щось, розташоване на великій відстані, багатьом людям потрібно мати іншу пару окулярів. В американському університеті штату Юта придумали рішення проблеми, створивши спеціальні окуляри з автоматичним фокусом – вони самостійно підлаштовуються, змінюючи фокусування в залежності від дальності об’єкта, на який дивиться власник.

окуляри з автоматичним фокусом

Лінзи, які використовуються в нових окулярах, не прості, а рідкі. Створені вони з двох тонких, гнучких і прозорих мембран, між якими дослідники помістили тонкий шар гліцерину. До задньої частини цих лінз приєднані три невеликих механічних приводи, під дією яких виникає викривлення лінзи – так змінюється фокусна відстань. Допомагає в цьому електронна начинка і інфрачервоний далекомір, які, як і приводи, заховані в оправу окулярів.

окуляри з автоматичним фокусом

Перед використанням окуляри потрібно гарненько відкалібрувати. Для цього можна використовувати спеціальний додаток. Так, в окулярах є модуль Bluetooth, через який вони з’єднуються зі смартфоном.

Перший прототип виглядає дуже смішно. Носити такий прилад за межами лабораторії ризикнуть не всі, але ж це поки що тільки дослідний зразок. Зараз у розробників ще дуже багато роботи. Якщо ці окуляри і з’являться у продажу, то не раніше, ніж через три роки.

Джерело інформації: The Verge