Функція Dynamic Lock підвищить конфіденційність інформації на Windows 10

У Windows 10 буде додана функція Dynamic Lock – автоматичне блокування комп’ютера як тільки користувач відійде від нього. Про це повідомили колеги з Windows Central. За їх словами, зараз ця функція називається Dynamic Lock, а в офіційній збірці наступного великого оновлення вона буде перейменована в Windows Goodbye. Очікується, що вона буде включена в Creators Update, реліз якого намічений на квітень 2017 року.

Dynamic Lock

Функція Dynamic Lock працює в зв’язці з системою біометричного захисту Windows Hello і буде вимагати використання спеціального обладнання, наприклад інфрачервоної камери. Такі камери використовуються для розпізнавання обличчя власника, і ними оснащується все більша кількість ноутбуків та комп’ютерів, тому можна очікувати, що в майбутньому вони отримають значне поширення.

Dynamic Lock

Windows Goodbye працюватиме таким чином: як тільки камера пристрою зафіксує, що користувач відійшов від комп’ютера, система почекає деякий час (на той випадок, якщо користувач збирається скоро повернутися), а потім заблокує комп’ютер. Після повернення до комп’ютера користувачеві доведеться вводити пароль або входити в систему іншим способом (наприклад, після розпізнавання відбитку пальця дактилоскопічним сканером або розпізнавання особи ІК-камерою).

Швидше за все, функція Windows Goodbye незабаром стане доступна користувачам, які приймають участь в програмі Windows Insider, які скачують і встановлюють тестові збірки операційної системи. Microsoft надасть користувачам самостійно вибрати, потрібна їм така функція додаткового захисту чи ні. Для людей, які знаходяться в приміщенні одні або повністю довіряють своїм близьким, вона явно буде надмірною.

Джерело інформації: Windows Central