У Microsoft Edge з’явилася нова технологія стиснення трафіку

Компанія Microsoft випустила оновлену версію движка EdgeHTML, який використовується в браузері Microsoft Edge. У ньому була реалізована технологія стиснення Brotli.

Нова версія Microsoft Edge з оновленим двигуном EdgeHTML міститься в останній «інсайдерській» збірці Windows 10 – з номером 14986. Це означає, що якщо ви берете участь в програмі Windows Insider на швидкому циклі отримання оновлень, то вже зараз можете скористатися новою технологією стиснення даних.

Microsoft Edge Brotli

За словами Microsoft, технологія стиснення за методом Brotli дозволяє значно збільшити швидкість завантаження сторінок. При використанні з’єднання по протоколу HTTP швидкість завантаження сторінок збільшується в середньому на двадцять відсотків.

Збільшення швидкості досягається завдяки стисненню трафіку. Технологія Brotli також дозволяє знизити споживання інтернет-трафіку і зменшити навантаження на процесор, що подовжує час автономної роботи браузера на планшетах і ноутбуках від акумулятора. Декомпресія даних за допомогою технології Brotli практично не навантажує процесор (на відміну від аналогічних технологій на кшталт Deflate).

Раніше компанія Microsoft опублікувала результати тестів, з яких випливає, що Microsoft Edge є найекономічнішим браузером. При його використанні ноутбук або планшет працює від акумулятора набагато довше. Це можливо завдяки тому, що Microsoft Edge фактично вбудований в Windows 10, тобто може виконувати деякі завдання, не звертаючись за «дозволом» до операційної системи. Іншим браузерам така інтеграція недоступна, тому вони навантажують процесор комп’ютера набагато сильніше, що негативно позначається на тривалості автономної роботи пристрою.

Джерело інформації: mspoweruser