Fitbit має намір придбати компанію Pebble

Fitbit, один з провідних виробників носимої електроніки для фітнесу в світі, близький до покупки компанії Pebble, що випускає однойменну модель “розумних” годинників. Як повідомляє видання The Information з посиланням на власні джерела, угода включає в себе всі активи Pebble, в тому числі інтелектуальну власність і програмне забезпечення.

За словами інформаторів, стартап буде проданий за “невелику суму”. Як уточнюють джерела TechCrunch, Fitbit готова заплатити $34-40 мільйонів за компанію, яка “ледь покриває свої борги”.

Проект “розумних” годинників Pebble з’явився на Kickstarter навесні 2011 року. Розробники планували зібрати за допомогою “донорів” 100 тисяч доларів і продати всього тисячу штук, але їх пристрій зацікавило майже 70 000 чоловік. В результаті компанія отримала пожертвування на 10 мільйонів доларів. Пізніше стартап випустив “преміальну” модель Pebble Steel з браслетом з нержавіючої сталі і шкіри, а також Pebble Time з кольоровим дисплеєм і датчиком серцебиття,

Купівлею Pebble також цікавилися японський годинниковий бренд Citizen, який запропонував за нього $ 740 мільйонів в минулому році, і Intel, яка навесні оцінила стартап в $ 70 мільйонів. Глава Pebble, Ерік Міджіковскі, відхилив обидві пропозиції.

Рік видався для Pebble важким: у березні стартап був змушений скоротити 25% штату, залучити нові інвестиції та кредити для погашення боргів. Справи у Fitbit також складаються невдало через конкуренцію з Apple Watch й іншими гравцями ринку типової електроніки. У 2015 році акції компанії торгувалися по $ 50 за штуку, сьогодні – по $ 8,40.

Джерело інформації: The Information