Стала відома причина відмови від оптичної стабілізації в смартфонах Pixel

Під час презентації смартфонів Pixel та Pixel XL компанія Google приділила багато уваги їх камері, назвавши її найкращою серед мобільних пристроїв і посилаючись на найвищу оцінку від авторитетного ресурсу DxOMark. У смартфонах використовується новітній 12,3-мегапіксельний сенсор Sony IMX378 з розміром пікселів 1,55 мкм і об’єктивом з діафрагмою f/2,0. Але багатьох користувачів збентежив той факт, що Google відмовилася від використання оптичної стабілізації зображення на користь електронної. Через велику кількість питань представник Google вирішив пояснити, чим було зумовлене таке рішення.

Пояснення від представника Google звучить наступним чином:

EIS і OIS мають дуже різні цілі, тому ви не можете порівняти їх, щоб дізнатися, що краще або гірше. OIS в першу чергу покращує фотографії в умовах слабкого освітлення, компенсує тремтіння рук в межах кожного окремого кадру, в той час як EIS ліквідує тряску відео, підтримуючи послідовні рамки між декількома відеокадрами. OIS в першу чергу для фото, EIS – тільки для відео.

Функція оптичної стабілізації допомагає робити фото при недостатньому освітленні. Вона компенсує тремтіння рук, що дозволяє знімати на більш тривалій експозиції в умовах низької освітленості, але це, в свою чергу, збільшує розмиття рухів в кадрі. І мова йде про всі види компромісів, починаючи з фізичного розміру такої системи, а це означало, що було складніше зробити тонкий та невеликий пристрій, такий як Pixel.

І незважаючи на відсутність OIS, Pixel все ще дуже сильний в фотографуванні в умовах низької освітленості, обходячи інші камери, у яких є OIS. Це свідчить про наявність передових програмних алгоритмів, зокрема, HDR+. З програмними алгоритмами замість OIS, Pixel може ставати все краще і краще з плином часу.

В кінці дня Pixel робить одні з кращих фотографій в умовах низької освітленості, які ви тільки можете зустріти в смартфонах, у яких навіть немає OIS. І ось, що дійсно має значення – кращі фотографії, а не те, як Pixel робить їх.

Якщо вірити Google, то Pixel та Pixel XL згодом будуть знімати ще краще, так як алгоритми обробки фотографій будуть постійно поліпшуватися і доопрацьовуватися. А поки ви можете подивитися 4K-ролик, знятий на Google Pixel в умовах недостатнього освітлення:

Також важливо відзначити, що Pixel і Pixel XL підтримують електронну стабілізацію навіть при зйомці 4K-відео.

Джерело інформації: Google