На якій версії iOS найкомфортніше працює iPhone 5

Щоразу після виходу нової моделі «яблучних» смартфонів, пошукові системи відзначають збільшення кількості запитів з фразою «повільно працює iPhone». Виною всьому на думку користувачів є те, що Apple навмисно допускає огріхи при оптимізації оновлень iOS для застарілих пристроїв, щоб за рахунок цього ефекту підвищити продажі нових моделей.

Насправді свіжі апдейти дійсно можуть пригальмовувати на попередніх моделях iPhone, але тільки тому, що нове ПЗ розраховане на потужність нових смартфонів. Однак різниця в швидкодії зовсім не критична і навіть не завжди помітна на око. Переконатися в цьому можна, подивившись представлений нижче ролик від блогера EverythingApplePro, який взявся перевірити, наскільки комфортно працюють «яблучні» операційні системи останніх років на iPhone 5.

Всього було взято п’ять однакових смартфонів, на кожен з яких була встановлена ​​одна з версій iOS – від iOS 6 до iOS 10. На пристроях запускалися одні і ті ж додатки, і замірявся час, з яким ґаджети справлялися із завданнями. В результаті з’ясувалося, що смартфони під управлінням iOS 6, iOS 7 та iOS 8 швидше працюють зі стандартними додатками, хоча «десятка» продемонструвала чудовий результат при роботі в Siri, Safari та Камери. В цілому, з’ясувалося, що iOS 10 непогано функціонує на iPhone 5 – моделі 2012 випуску.

Експерти вважають, що уповільнення роботи застарілих пристроїв, оновлених до останньої версії iOS, пов’язане з новими функціями в апдейтах, «великоваговому» інтерфейсі та анімаціях, які вимагають великого обсягу ОЗП.