Windows-смартфони на межі “вимирання”

У найближчі три місяці компанія Microsoft продасть залишки смартфонів Lumia і більше ніколи не буде їх випускати. Офіційно про це ще не заявлялося, але факти говорять про те, що все буде саме так.

Лінійне зниження продажів

продажі

З початку 2015 року продажі смартфонів на базі Windows падають. Зниження склало більше 90%. Що цікаво: згідно останнього квартального звіту Microsoft, компанія випустила приблизно в два рази менше смартфонів, ніж продала за той же період. Це говорить про те, що виробничі потужності, на яких збираються смартфони Lumia, зупинені, а магазини торгують залишками пристроїв, випущених в попередніх кварталах.

Відсутність нових пристроїв

Останній смартфон Microsoft, Lumia 650, був представлений навесні 2016 року. З тих пір компанія не випускала нові моделі, а також прямо заявила, що мобільний напрямок для неї перестав вважатися пріоритетним. При цьому про відмову від смартфонів представники Microsoft говорили, і навіть навпаки – натякали, що в майбутньому з’являться нові моделі. Але чи з’являться?

Промо акції

Останні півроку Microsoft активно проводить різні промо-акції в дусі «купи один смартфон, другий отримаєш в подарунок». Microsoft роздає навіть флагманські апарати, чого не дозволяє собі жоден інший виробник. Компанія шукає будь-які можливості продати те, що було випущено.

Зникнення бренду Lumia

Lumia

З головної сторінки американського інтернет-магазину Microsoft пропав розділ зі смартфонами Lumia. Замість нього з’явилося посилання на розділ з пристроями для навчальних закладів. Самі смартфони при цьому не зникли з продажу, але знайти їх стало важче.

Прогнози аналітиків

IDC

IDC прогнозує, що до 2020 року ринкова частка Windows-смартфонів знизиться до 0,1%. Це означає, що вони практично зникнуть з магазинів.

Сайт WinBeta.org з посиланням на анонімні джерела в Microsoft пише, що компанія перестане торгувати смартфонами Lumia в грудні 2016 року. З чуток, Microsoft збирається налагодити випуск смартфонів під брендом Surface, але немає ніякої гарантії, що і ці пристрої не виявляться провальними. ZDnet пише, що випуск Surface Phone перенесений з весни 2017 року на осінь або навіть 2018 рік. Кому будуть потрібні смартфони на забутій на той час платформі Windows 10 Mobile? Нікому?