Microsoft визнала провал смартфонів на базі Windows 10 Mobile

За останні три роки компанія Microsoft кілька разів змінювала стратегію на ринку смартфонів і в підсумку начебто визначилася зі своїм місцем. Глава француского підрозділу Microsoft – Ваху Тороссіан, в інтерв’ю газеті Le Point визнав провал смартфонів на базі Windows 10 Mobile на ринку споживчих пристроїв.

За словами Тороссіана, на цьому ринку домінують Android та iOS, тому іншим платформам практично неможливо пробитися на нього. Саме тому Microsoft вирішила зайняти іншу нішу – мобільні пристрої для бізнес-категорії користувачів.

У 2014 році Microsoft успадкувала підхід Nokia і випускала безліч недорогих однотипних смартфонів. Потім Сатья Наделла оголосив, що Microsoft буде створювати три типи смартфонів: дешеві, середнього рівня і бізнес-класу. Наступним кроком стала відмова від дешевих апаратів, а тепер Microsoft перестала бачити сенс і у виробництві недорогих смартфонів.

Першим смартфоном Microsoft, орієнтованим на бізнес, повинен стати Surface Phone, випуск якого запланований на кінець 2017 року або 2018 рік. До цього моменту Microsoft доведеться переконати сторонні компанії переорієнтуватися на нову нішу. HP це вже зробила: її смартфон Elite x3 призначений якраз для ділових людей та пропонує ряд унікальних можливостей.

HP Elite x3

Найголовніший козир Windows 10 Mobile – функція Continuum, яка дозволяє підключати смартфон через спеціальну док-станцію до монітора, клавіатури і миші.

На конференції Ignite, що пройшла на цьому тижні, компанія Microsoft заявила, що продовжить підтримувати Windows 10 Mobile і буде випускати оновлення цієї ОС як для власних пристроїв, так і для смартфонів сторонніх виробників.

Windows 10 Mobile

Звичайно, мобільний підрозділ Microsoft ризикує повторити сумну долю BlackBerry. Канадська компанія теж орієнтувалася майже цілком на бізнес, але почала втрачати позиції після появи першої моделі iPhone. Проте, зараз у бізнесу дійсно немає якоїсь певної улюбленої платформи, тому у Windows 10 Mobile все ж є шанс на перемогу. Microsoft буде недостатньо просто випустити зручні офісні додатки (які, до того ж, є на Android та iOS), компанії доведеться створити цілу екосистему на своїй платформі, а це величезна праця, і мобільна версія Windows 10 лише на початку шляху, який може виявитися довгим. Це в кращому випадку, а в гіршому – дуже коротким.