HDMI Alternate Mode для USB Type-C показали на IFA 2016

Все більше пристроїв, в тому числі портативних, оснащуються новим портом USB Type-C, а тому проблема прямого підключення до зовнішніх моніторів на сьогоднішній день досить актуальна. До сих пір можливість прямого підключення USB Type-C до будь-яких зовнішніх моніторів через HDMI здійснювалася за допомогою адаптерів і перехідників. Але в ході IFA 2016 ініціативна група HDMI Licensing оголосила про затвердження методу прямого підключення HDMI Alt Mode. Це означає, що з цього моменту сторонні виробники кабелів можуть почати створення конекторів USB Type-C ⇔ HDMI.

Специфікація «HDMI Alternate Mode для USB Type-C» передбачає випуск кабелів з коннектором USB-C з однієї сторони і HDMI з іншої. Таким чином, необхідність у використанні дорогих перехідників відпадає. Специфікація базується на стандарті HDMI 1.4b, що означає підтримку відео з роздільною здатністю 4K і 3D-контентом.

HDMI Over USB Type-C

Інтерфейс HDMI дуже поширений – тільки в цьому році буде випущено ще 290 мільйонів моніторів, телевізорів і проекторів, що мають хоча б один вхід HDMI. Всього ж у світі налічується близько 6 млрд таких пристроїв.

Правда, проблемою може стати той факт, що нові кабелі не будуть сумісні з існуючими пристроями обладнаними microUSB. Крім того, терміни появи першого обладнання на основі специфікації HDMI Alternate Mode for USB-C не повідомляються.

Джерело інформації: FA