Google Chrome за рік став менш ненажерливим до батареї

Інженери Google розповіли про прогрес у підвищенні енергоефективності та швидкості роботи браузера Chrome за рік. Вони також опублікували ролик, в якому не тільки продемонстрували першу частину поліпшень, а й виступили безпосередньо проти Microsoft.

Розробники стверджують, що Chrome 53 який вийшов минулого тижня в середньому на 15% швидший на всіх платформах. Вони також розповіли про впровадження в браузер підтримки простих платежів, в тому числі через Android Pay.

Chrome завжди звинувачували в особливій ненажерливості до батареї як на Windows, так і на Mac. Microsoft в червні навіть випустила порівняльний ролик, в якому показала перевагу власного браузера над конкурентами, вимірюючи час автономної роботи Surface Book при відтворенні одного і того ж HD-відео з Мережі. У цьому ролику ноутбук з Edge «прожив» 7 годин 22 хвилини, а з Chrome – всього 4 години 32 хвилини.

У відповідь Microsoft інженери Google створили майже ідентичне відео з Surface Book, проте порівняли в ньому Chrome 46 однорічної давнини і свіжу версію свого браузера. Перший відтворював ролик з Vimeo протягом 8 годин 27 хвилин, а другий вже 10 годин 39 хвилин. Вони також повідомили про зменшення споживання енергії в середньому на 33% на всіх операціях на комп’ютерах і ноутбуках Apple.

Опублікована Google інформація показує, що компанія розуміє сподівання користувачів Chrome і не стоїть на місці. Однак інженерам ще є куди працювати і по інших напрямках, наприклад, щодо зниження споживання браузером ресурсів комп’ютера.

Джерело інформації: Google