Чому ми радимо власникам iPhone 5 і 5с поки не оновлюватися до iOS 10

iOS 10 сумісна навіть зі смартфонами 4-річної давності. Але «сумісність» та «якісна робота» – далеко не одне й те саме. Користувачам iPhone 5 і вийшовшого в 2013 році iPhone 5c варто почекати з оновленням – і ось чому.

«П’ятірка» та iPhone 5с – технічно найслабші девайси з iOS 10-сумісних пристроїв, так що будь-які проблеми з програмним забезпеченням вони будуть відчувати особливо сильно. iPhone 7 працює на процесорі Apple A10 з 2 ГБ оперативної пам’яті, iPhone 5 і 5 с – на архаїчному (навіть не 64-розрядному!) чіпі A6 з 1 ГБ «оперативки». Та що вже говорити про А6 – iOS 10 працює помітно повільніше навіть на iPhone 6 з процесором А8! Не кажучи вже про «старичків».

Apple A6

Звичайно, Apple виправить ситуацію – можливо, вже в сьогоднішній iOS 10.0 (навряд чи) або до кінця року (ось це вже більше схоже на правду). Якщо ви оновитесь зараз, то ризикуєте отримати великі проблеми з продуктивністю і зіпсувати собі все враження від чудового релізу, яким, поза всяким сумнівом, є десята версія iOS.

Ні, правда – з оновленням до iOS 10 для старих пристроїв варто почекати хоча б добу. За цей час користувачі по всьому світу протестують «десятку» на особистому досвіді і напишуть свої враження, а ви отримаєте всю необхідну інформацію і вирішите для себе, чи варта шкурка вичинки чи ні.