4 жовтня Google може показати ОС під кодовою назвою Andromeda

4 жовтня Google покаже кілька нових пристроїв, а також розповість про нову операційну систему, яка носить кодове ім’я Andromeda. Тестування цієї ОС зараз проводиться на планшетах Nexus 9.

За даними The Wall Street Journal, Andromeda – гібридна операційна система, в якій об’єднані можливості Android і Chrome OS.

Один з розробників Android, Хіроші Локхаймер, написав в твіттері досить розлоге повідомлення:

«Ми представили першу версію Android вісім років тому. Таке відчуття, що всі ці роки ми рухалися до того, що буде показано 4 жовтня 2016 року ».

З цього повідомлення мало що зрозуміло, але в контексті підготовки до релізу Andromeda все стає більш ясним.

Мета Google – створити єдину операційну систему, яка працювала б на різних видах пристроїв – смартфонах, планшетах, гібридах, телевізійних приставках, ноутбуках і так далі. Також повідомляється, що 4 жовтня Google покаже лише концепт цієї операційної системи, а її випуск запланований на 2017 рік.

Цікаво те, що посилання на Andromeda були виявлені в Android 7.0 Nougat. У новій версії Android є утиліта SurfaceCompositionTest.java, яка відповідає за тестування продуктивності графічного прискорювача пристрою. Ця утиліта містить кілька низькорівневих тестів і вказівку, що Andromeda буде працювати на пристроях з високою продуктивністю графіки – від 8 балів і вище. Для порівняння: мінімальні вимоги Android – 4 бали.

Andromeda
У Nexus 9 використовується процесор NVIDIA Tegra K1 Kepler, який показує продуктивність на рівні 8,8 балів, і саме цей пристрій кілька разів згадується в коді файлу SurfaceCompositionTest.java як приклад. Очевидно, висока продуктивність необхідна для того, щоб операційна система могла працювати з декількома вікнами – свого роду Windows для пристроїв з процесорами на базі ядер ARM.

Andromeda
Чутки про те, що Google збирається об’єднати Android з Chrome OS, ходять вже близько двох років. Нещодавно Google додала в Chrome OS повноцінну підтримку Play Market, завдяки якому на хромбук можна запускати додатки та ігри, розроблені для Android.

Презентація Google, де буде розказано про Andromeda, відбудеться 4 жовтня. На ній будуть представлені два смартфона нової серії Pixel, роутер Google WiFi та звукова колонка Google Home з вбудованою підтримкою Google Assistant.

Джерело інформації: The Wall Street Journal