У Google Play поширюється можливість створення “сімейних бібліотек” на весь контент

У грудні минулого року компанія Google запустила сімейний план в своєму музичному сервісі Google Play Music, в рамках якого можна безкоштовно обмінюватися купленими композиціями. Потім в травні цього року в Мережі з’явилися відомості про програму Family Library, яка, як тоді повідомлялося, дозволить шести учасникам робити те ж саме з купленими додатками. Як виявилося, Google не стала розмінюватися на дрібниці і розширила дію сімейних груп відразу на весь наявний в магазині Google Play контент.

Набутий контент можна відправити максимум в шість акаунтів, прив’язаних до тієї ж банківської карти, що і основний з них користувач. Таким чином, всім учасникам групи, а це власник основного облікового запису і ще п’ять користувачів, надається доступ до спільно придбаних додатків, фільмів, телепередач чи книг.

Користувач основного аккаунта, може вибрати, до якого саме контенту отримають доступ його рідні чи друзі. Крім того, він може дозволити їм здійснювати покупки з його банківської картки і буде отримувати повідомлення про всі здійснені транзакції. Для створення акаунта «сімейної бібліотеки» потрібна банківська карта, однак абонентська плата за користування цією послугою не стягується і ділитися контентом з іншими користувачами можна безкоштовно.

Справедливості заради відзначимо, що для обміну музикою потрібно окремо купувати сімейний план Play Music All Access, вартість якої становить $14,99 в місяць. У той же час створення сімейної групи Google Play не вимагає ніяких додаткових витрат. Більш того, дана функціональність не тільки допоможе уникнути повторної покупки того чи іншого додатка, фільму або книги будь-яким з користувачів, підключених до групи, але і дозволяє контролювати покупки (той, хто платить, буде отримувати відповідний запит на підтвердження покупки щоразу) і створювати спеціальні дитячі бібліотеки.

Поки що сімейні групи Google Play доступні лише в США, Франції, Німеччині, Японії, Канаді, Бразилії та Об’єднаному Королівстві, в інших регіонах світу вони з’являться найближчим часом. На жаль, ця функціональність не має зворотної сили і не поширюється на минулі покупки. Мабуть, Google все ж не вдалося домовитися з розробниками.

Варто також відзначити ще один маленький нюанс – зараз для створення сімейної групи потрібно використовувати додаток Play Music для Android, чому це єдиний можливий спосіб – питання відкрите. Уже після створення групою можна керувати за допомогою браузера.

Детальніше дізнатися про сімейні групи Google Play можна на інформаційно-довідковому центрі Google.