iPhone OS 1.0 проти iOS 10.0 – еволюція мобільної ОС за 9 років

Операційна система iOS пройшла довгий шлях з моменту анонса в 2007 році. Коли Стів Джобс представив iPhone першого покоління, найцікавішою розважальною функцією мобільної платформи була можливість дивитися відео з YouTube і грати в веб-ігри. Тоді ще не було ні додатків, ні багатозадачності, ні папок на робочому столі.

iPhone-OS-1-vs-iOS-10

На презентації Джобс описав операційну систему смартфонів Apple, як модифікацію десктопної Mac OS X. У всіх довідниках ОС проходила як iPhone OS (назва iOS з’явилося лише через пару років потому). Незважаючи на те, що платформа здавалася інноваційною в ті часи, більшу частину сучасного функціоналу в ній не було. На домашньому екрані перебували лише – Safari, iPod, Mail, Text, Камера, Фото, Нотатки, Калькулятор.

iPhone-OS-1-vs-iOS-10Озираючись назад, здається дивним, який шлях пройшла iOS від простої ОС з півтора десятком додатків до передової обчислювальної системи, всі можливості якої до кінця не відомі пересічному користувачеві. iOS 10, остання редакція платформи, яку Apple називає «найдосконалішою в світі мобільної ОС», принесе ще більше нововведень, серед яких новий дизайн екрану блокування, оновлені Пункт управління і стандартні програми – Повідомлення, Apple Music, Карти, – новий клієнт для управління пристроями «розумного» будинку Home. Крім того iOS 10 відкриє для розробників нові можливості для роботи з Siri, Картами, Телефоном і Повідомленнями.

Мобільні пристрої з iOS 10 отримають оновлення в вересні цього року, разом з виходом в продаж нових iPhone 7 з встановленою iOS 10.

Відеооблогер EverythingApplePro запропонував зануритися в історію і порівняти першу версію мобільної операційної системи iPhone OS 1.0 з iOS 10.