Спеціальні окуляри дозволять бачити екран тільки власникові телефону

Легко зрозуміти людину, яка відчуває роздратування, коли хтось дивиться на екран його смартфона в той момент, коли він веде переписку або набирає лист в транспорті або громадському місці. Завдяки турецькому винахіднику Джалалу Гогяшу ця проблема може піти в минуле.

Як повідомляє Gearmix, фахівець з ремонту телефонів в невеликому містечку Бисмиль в південно-східній провінції Дьярбакир винайшов систему безпеки для смартфонів після того, як зіткнувся з цією проблемою при перегляді пошти в транспорті. Коли винахідник зрозумів, що підглядання є широко поширеною проблемою, він повернувся в свою майстерню і почав працювати над вирішенням проблеми. Так з’явилися спеціальні окуляри, що дозволяють бачити екран тільки власникові телефону.

Як розповів 42-річний фахівець, він винайшов два невеликих чіпа, один з яких, будучи поміщеним в телефон, робить екран білим, а інший використовується в окулярах, зв’язуючись з першим чіпом через Bluetooth і дозволяє переглядати зображення. За словами Гогяшу, систему можна використовувати з будь-якими окулярами. При цьому для будь-кого, у кого їх немає, екран буде абсолютно білим.

В планах у розробника – поширити свій винахід на планшети і ноутбуки. В даний час він працює над отриманням патенту, після чого планує зосередитися на різних варіантах масового виробництва. Після виходу в продаж система буде коштувати всього $ 10.

Винахідник розповідає, що вперше випробував свій винахід в кафе, де люди стали питати його: «На що ти дивишся? З тобою все гаразд?».