Більшість користувачів соромляться користуватися віртуальними помічниками на людях

Компанія Creative Strategies провела цікаве дослідження серед користувачів смартфонів в США. Як виявилося, людям дуже некомфортно користуватися персональним помічником, перебуваючи в громадському місці.

У дослідженні взяли участь 500 «мейнстрім-споживачів», переважна кількість яких користуються Siri або OK Google. При цьому, тільки 3% респондентів зізналися, що спілкувалися з віртуальним помічником на людях.

Автори опитування заявили, що їх здивував результат, тому що для більшості американців в порядку речей голосно спілкуватися в громадських місцях по телефону. По всій видимості, якщо в розмові бере участь не інша людина, а аналог штучного інтелекту, це сприймається по-іншому.

Велика частина респондентів (51%) заявили, що користуються віртуальними помічниками, перебуваючи в машині. Це логічно, тому що за кермом набагато зручніше дати голосову команду, ніж управляти пристроєм за допомогою рук. Трохи менше учасників опитування (39%) вдаються до допомоги асистентів перебуваючи вдома. Тільки 1.3% користуються асистентами на роботі, і лише 6% – в громадських місцях.

Дослідження Creative Strategies показало цікаві результати, над якими доведеться подумати Apple, Google, Microsoft, Amazon і іншим компаніям, які працюють з системами, заснованими на розпізнаванні мови. Однією з перешкод популяризації голосових помічників, як виявилося, є сором, який викликає їх використання.

Джерело інформації: Creative Strategies