Google представила гігапіксельну камеру

Компанія Google представила камеру, яка робить знімки з роздільною здатністю один гігапіксель. На жаль, вона не продається, і навіть невідомо, у скільки Google обійшлася її розробка.

Ця камера призначена для проекту Art Camera в «Культурному інституті Google». В рамках цього проекту Google фотографує картини в музеях по всьому світу і викладає їх на спеціальному сайті. Відвідувачі сайту Art Camera можуть розглянути найдрібніші деталі картин, але мета Google інша – заархівувати ці знімки, так що навіть якщо з ними щось трапиться, нащадки зможуть подивитися на них і побачити те, що бачили ми.

Насправді камері не гігапіксельна – вона робить безліч знімків з дуже високою роздільною здатністю, а потім склеює з них фотографію з високою деталізацією.

В даний час в архіві Art Camera представлено близько тисячі шедеврів. Фотографування і завантаження на сервера Google кожної картини займає кілька годин.

Google створила всього 20 гігапіксельних камер і відправила їх в різні музеї. Зараз Google фотографує тільки двомірні зображення, але не виключено, що компанія вирішить заархівувати скульптури і архітектурні шедеври.