Windows 10 дозволить оперувати повідомленнями Android-смартфонів

Користувачі операційної системи Windows 10 зможуть переглядати повідомлення, які приходять на їх Android-смартфони. Про це Microsoft оголосила на конференції Build 2016.

Отримання повідомлень від додатків про пропущені дзвінки, текстові повідомлення – в центрі повідомлень Windows 10 стане можливим після установки на ґаджет додатку Cortana. Голосовий помічник буде зберігати всі отримані повідомлення в хмарі, відправляючи їх на пов’язані пристрої на Windows 10. Будуть й інші можливості крім перегляду повідомлень, зокрема, на них можна буде відповідати з комп’ютерів або відхиляти їх, після чого вони вже не будуть показуватися на всіх інших пристроях.

Звичайно, ця функціональність буде підтримуватися і на смартфонах на системі Windows 10 Mobile, а ось в додатку Cortana на платформі iOS її не буде. Як розповіли в Microsoft, це пов’язано з обмеженнями в iOS. Apple не дає стороннім розробникам доступу до системи на низькому рівні, тому у Microsoft не вистачає можливостей для впровадження цієї функціональності.

Варто зазначити, що аналогічна функція працює на пристроях Apple «з коробки». Коли iPhone, iPod touch або iPad знаходиться поблизу комп’ютера Mac, технологія Handoff дозволяє почати роботу на одному «яблучному» девайсі та закінчити на іншому, можна приймати і здійснювати дзвінки прямо з iPad або Mac. Синхронізація даних з OS X виконується повністю в автоматичному режимі.

Continuity-Keypad-3

У Microsoft не уточнили, коли саме з’явиться підтримка повідомлень з мобільних пристроїв в Windows 10, обмежившись лише фразою про «майбутню версію Windows». Швидше за все, мова йде про оновлення Anniversary Update. Також необхідно буде дочекатися нової версії Cortana для мобільних пристроїв.

Вихід ювілейного оновлення ОС Microsoft намічений на червень цього року. Володарі Windows 10 зможуть встановити його безкоштовно.