На «синій екран смерті» Windows 10 додадуть QR-код для швидкого пошуку причини збою

Для більшості користувачів описи помилок на екранах повідомлень про критичні помилки BSOD практично марні, але Microsoft хоче це змінити. В операційній системі Windows 10 компанія вирішила оновити «синій екран смерті».

Windows 10

Тепер після системного збою на дисплеї буде відображатися QR-код, який допоможе фахівцям розібратися в причинах збою, а рядовим користувачам – знайти рішення проблеми. QR-код необхідно просканувати за допомогою смартфона, в результаті чого відкриється сторінка з додатковою інформацією.

Нововведення з’явилося в свіжій версії Windows 10, фінальна версія якої стане доступна користувачам влітку 2016 року за назвою Anniversary Update.

У 2012 році на «синьому екрані смерті» Windows 8 з’явився сумний смайлик. У більш ранніх версіях звіт про критичну помилку містив велику кількість технічних даних.

На думку експертів, QR-код на «синьому екрані смерті» може стати популярним у шахраїв. Шкідливе ПО, що потрапило на Windows-ПК, може імітувати «падіння» комп’ютера і за допомогою фальшивого коду заманити користувача на небезпечний ресурс.

Зараз Microsoft працює над створенням списку помилок з детальним описом. До нього можна буде отримати доступ за цією адресою.